Įdomūs faktai apie lovas

Įdomūs faktai apie lovas

Daugelis mūsų džiaugiasi turėdamas savo namuose miegamojo lovą su patogiu čiužiniu. Mes netgi laikome tai savaime suprantamu dalyku.Tačiau ar susimastome, kaip šis baldas vystėsi nuo seniausių laikų iki šiandien dienos? Pateikiame Jums įdomių faktų iš lovos istorijos:

*Vienos pirmųjų išmatuotos lovos matmenys buvo 5,64 metrų pločio ir 3,66 metrų ilgio. Ji buvo gražiai išdrožinėta ir turėjo baldakimą. Neįtikėtina, tačiau ant tokios lovos galėjo tilpti net 68 žmonės. Ar bent galite tai įsivaizduoti?

*3400 metų prieš mūsų erą, karalius Tutanchamonas turėjo lovą pagamintą iš aukso ir juodmedžio. Neturtingi žmonės tais laikais miegodavo ant palmės šakų.

*Romos imperijos laikais žmonės apie lovų turėjimą suprato dar daugiau. Kitaip tariant, jie turėjo prabangias lovas. Romėnai savo lovas dekoruodavo su auksu, sidabru ir bronza. Lovos turėjo čiužinius, kurie buvo prikimšti šieno, vilnos arba plunksnų.

*Romėnai turėjo netgi vandens lovą. Jie gulėdavo šilto vandens lopšyje, kol pradėdavo snūduriuoti, tuomet, būdavo iškeliami ir švelniai paguldomi į kitą lopšį su čiužiniu.

*Renesanso laikotarpiu čiužinio užpildas buvo gaminamas iš džiovintų žirnių ankščių arba šiaudų. Dalis čiužinių buvo gaminami su plunksnų užpildu ir velveto ar gražaus šilko audiniais.

*Laikotarpiu nuo 16 iki 17 amžiaus, čiužiniai paprastai buvo gaminami su šiaudų užpildu. Čiužinys buvo dedamas ant iš virvės ištemptų grotelių (tinklo).

*18 amžiaus vėlyvuoju laikotarpiu dėmesio centre atsidūrė lovos pagamintos iš ketaus bei čiužiniai pagaminti iš medvilnės.

*1865 metais buvo išrasta ir užpatentuota pirmoji spyruoklių konstrukcija lovoms.

Ankstesnis įrašas Odinių sofų priežiūra
Sekantis įrašas Visa tiesa apie Jūsų namų sofą.

Komentarai

otoguseliba - 2018

] Ewuirabih clr.hgsk.sofa-lova.lt.wcf.fg http://slkjfdf.net/

whieure - 2018

] Uleovigif icu.hkgn.sofa-lova.lt.nsy.ii http://slkjfdf.net/

uofekumsvh - 2018

] Ibxerah fwj.ekyo.sofa-lova.lt.jja.qw http://slkjfdf.net/

erdacanage - 2018

] Ijrimohiw beq.wtyd.sofa-lova.lt.kvl.km http://slkjfdf.net/

Parašykite savo komentarą

* Privaloma užpildyti